Tęcza 34 Płońsk - Nieoficjalna strona klubu - www.tecza34.tnb.pl
 
  Strona Główna Stadion MCSiR Kontakt Linki Szukaj11. Grudzień 2018 15:24 
 
Nawigacja
Strona Główna
Stadion MCSiR
Nazwy Klubu
Kontakt
Linki
Szukaj
Historia Klubu
- Historia część I
- Historia część II
- Zmiany Nazwy Klubu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
K.S. Tęcza '34 Płońsk formalnie przestaje istnieć.
Choć Klub Sportowy Tęcza '34 Płońsk nie uczestniczy od połowy roku 2012 w żadnych rozgrywkach ligowych, to formalnie swoje istnienie zakończył kilka tygodni temu.

Niestety nie ma już w naszym mieście klubu piłkarskiego, który mógł się poszczycić blisko 80-letnią tradycją funkcjonowania w strukturach sportowych. Klub, który wychował wielu zawodników grających na różnych szczeblach piłkarskich rozgrywek m.in. w Polskiej Ekstraklasie, klubach zagranicznych oraz Reprezentanta Polskiej pierwszej drużyny narodowej.

Były prezes płońskiej Tęczy skazany. [Nowy Kurier Płoński]
W czwartek w Sądzie Rejonowym w Płońsku odbyła się druga rozprawa, gdzie na ławie oskarżonych zasiadł Artur K. Procesu nie będzie. Były i ostatni prezes upadłego KS Tęcza ’34 Płońsk przyznał się do wszystkich zarzutów i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku do Sądu Rejonowego w Płońsku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Arturowi K. Prokuratura Rejonowa w Sierpcu postawiła mu 11 zarzutów.

Dotyczyły one przestępstw tak zwanego oszustwa, czyli poświadczenia nieprawdy na szkodę osób prowadzących działalność gospodarczą, które sprzedawały artykuły odzieżowe klubowi, bądź też świadczyły usługi transportowe, uniemożliwiania skutecznego przeprowadzenia egzekucji komorniczej z rachunku bankowego Tęczy. Były prezes miał założyć nowe konto, o czym nie wiedział komornik ani urząd skarbowy, a już wówczas trwały egzekucje wobec klubu piłkarskiego prowadzone przez prywatnych wierzycieli, ZUS i skarbówkę.

Do długiej listy zarzutów dochodzą jeszcze te odnoszące się do poświadczania nieprawdy w dokumentacji, w szczególności na fakturach VAT składanych przy okazji rozliczania dotacji na klub. Artur K. składał do urzędu miasta faktury, na których potwierdzał, że zobowiązania wynikające z tych faktur zostały zapłacone, a w rzeczywistości zapłacone nie były.

Ponadto w sprawozdaniach z rozliczenia dotacji, bądź w ofertach, wnioskach o ich przyznanie, oskarżony podawał nieprawdę, że uregulował zobowiązania wobec kontrahentów klubu oraz że nie posiada zaległości wobec ZUS i urzędu skarbowego.

Cały artykuł przeczytaj na portalu Nowy Kurier Płoński >>

źródło i foto: Nowy Kurier Płoński.
Były prezes Tęczy z zarzutami z prokuratury - [Nowy Kurier Płoński]
Z nowym rokiem wracamy do płońskiej piłki w tęczowym wydaniu, a konkretnie do sprawy byłego, ostatniego z prezesów upadłego klubu, któremu Prokuratura Rejonowa w Sierpcu postawiła 11 zarzutów.

Akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Tęczy sporządziła Prokuratura Rejonowa w Sierpcu. Akta leżą już w Sądzie Rejonowym w Płońsku. Nie jest jeszcze znany termin pierwszej rozprawy.

20 grudnia do Sądu Rejonowego w Płońsku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Arturowi K., byłemu prezesowi Klubu Sportowego Tęcza ’34 Płońsk ... więcej
Historia Tęczy 34 Płońsk - część II
Powstanie klubu

Klub piłkarski w Płońsku powstał w 1934 roku i po wielu dyskusjach przyjął nazwę Płońsk 34, choć były też inne propozycje nazwy, takie jak Strzelec, Sokół, Tur. Przyjęcie nazwy którejkolwiek z tych organizacji wiązało się z bezpośrednim patronatem, a tego członkowie klubu chcieli najwyraźniej uniknąć. Dla przykładu - przyjęcie nazwy Strzelec oznaczało patronat Związku Strzeleckiego "Strzelec". Była to prosanacyjna organizacja młodzieżowa istniejąca również w Płońsku w okresie międzywojennym. Płońscy instruktorzy zrzeszeni w klubie rekrutowali się głównie w kręgach inteligenckich: nauczycieli i pracowników starostwa. Swoją siedzibę "Strzelec" miał tam, gdzie obecnie znajduje się stadion (...) Towarzystwo Uniwersytetów Robotniczych skupiało w swych szeregach młodzież robotniczą, zaś Sokół był pod patronatem Narodowej Demokracji. Wprawdzie - jak pisze Adam Wojtulewicz - nie przyjęto żadnej z tych nazw ani patronatu tych organizacji, to w relacjach z występów w latach 1934-39 często wymienia się tę drużynę jako ZS "Strzelec" Płońsk ... więcej
Historia Tęczy '34 Płońsk - część I
Rozwój ruchu sokolego i innych organizacji sportowych w latach 1923-39.

Intensywny rozwój płońskiego sportu datuje się po I wojnie światowej. Dzieło propagowania wychowania fizycznego w Płońsku stało się udziałem miejscowej inteligencji: lekarzy, prawników, nauczycieli. W 1923 roku reaktywowano Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół", które w swych założeniach propagowało ćwiczenia cielesne i ruch na świeżym powietrzu, aby jak wówczas pisano "zachować żywotność, wychować zdrowe fizycznie jednostki, aby uczynić ich zdolnymi do walki wymagającej najwyższego napięcia nerwów i mięśni, uczynić życie ponętnym, budzić i utrzymać w nas do chwili ostatniej, chęć do czynów męskich, wykształcić karność i instynkty społeczne, stać się zdrowiem krynicznym naszego bytu i przyszłości".

Szeregi Sokoła bardzo szybko się rozrastały. Słowo Płońskie w swym pierwszym numerze z 18 października 1925 roku informowało "(...)obecnie ćwiczy już z górą 30 druhów. Ćwiczenia odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach dla każdego dostępnych i w lokalu. Miejscowe gniazdo Sokoła posiada 75 członków. Zapisywać się można co dzień u członków zarządu (...)".

Siedziba Towarzystwa Gimnastycznego usytuowana była na tyłach ówczesnego Starostwa Powiatowego w Płońsku. Przed budynkiem Sokolim zamontowane były drążki służące do ćwiczenia oraz boisko, na którym odbywały się pokazy gimnastyczne i ćwiczenia, a także organizowano tam popularne wówczas "majówki". Boisko znajdowało się na terenie rozciągającym się od ulicy Płockiej aż do sokolni (nie było wówczas jeszcze budynku Szkoły Muzycznej), przy wjeździe na boisko Sokoła znajdowała się brama odświętnie dekorowana podczas różnych uroczystości i świąt. Sokolnia wyposażona była scenę, na której dość często odbywały się przedstawienia sekcji teatralnej, na ścianach zamontowano drabinki... więcej
Co z Tęczą?

- Oficjalne oświadczenie Samorządu Miasta Płońsk.
Sezony
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2007/2008
- Sezon 2006/2007
- Sezon 2005/2006
- Sezon 2004/2005
- Sezon 2003/2004
- Sezon 2002/2003
- Sezon 2001/2002
- Sezon 2000/2001
- Sezon 1999/2000
- Sezon 1998/1999
67384 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie