oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Stadion MCSiR ˇ Kontakt ˇ Linki ˇ Szukaj24. Wrzesień 2018 04:31
Nawigacja
Strona Główna
Stadion MCSiR
Nazwy Klubu
Kontakt
Linki
Szukaj
Sezony
- Sezon 2011/2012
- Sezon 2010/2011
- Sezon 2009/2010
- Sezon 2008/2009
- Sezon 2007/2008
- Sezon 2006/2007
- Sezon 2005/2006
- Sezon 2004/2005
- Sezon 2003/2004
- Sezon 2002/2003
- Sezon 2001/2002
- Sezon 2000/2001
- Sezon 1999/2000
- Sezon 1998/1999
Historia Klubu
- Historia część I
- Historia część II
- Zmiany Nazwy Klubu
Co z Tęczą?

- Oficjalne oświadczenie Samorządu Miasta Płońsk.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Były prezes Tęczy z zarzutami z prokuratury - [Nowy Kurier Płoński]
Z nowym rokiem wracamy do płońskiej piłki w tęczowym wydaniu, a konkretnie do sprawy byłego, ostatniego z prezesów upadłego klubu, któremu Prokuratura Rejonowa w Sierpcu postawiła 11 zarzutów.

Akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Tęczy sporządziła Prokuratura Rejonowa w Sierpcu. Akta leżą już w Sądzie Rejonowym w Płońsku. Nie jest jeszcze znany termin pierwszej rozprawy.

20 grudnia do Sądu Rejonowego w Płońsku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Arturowi K., byłemu prezesowi Klubu Sportowego Tęcza ’34 Płońsk.

- Dwa zarzuty dotyczą oszustw na szkodę osób prowadzących działalność gospodarczą, które sprzedawały artykułu odzieżowe klubowi, bądź świadczyły usługi transportowe. Nie zapłacono za te usługi, a nadto prezes klubu podjął działania zmierzające do tego, aby uniemożliwić skuteczne przeprowadzenie podstępowania egzekucyjnego – w związku z tym sformułowano cztery kolejne zarzuty z artykułu 300 kodeksu karnego. Dwa dotyczą utrudniania postępowania egzekucyjnego na szkodę tych podmiotów, które są pokrzywdzonymi w tych zarzutach zakwalifikowanych jako oszustwa i dwa odnoszą się do uniemożliwiania postępowań egzekucyjnych prowadzonych na rzecz Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Płońsku – informuje Grzegorz Jędrzejewski, zastępca Prokuratora Rejonowego w Sierpcu.

Dodatkowo prokuratura postawiła oskarżonemu dwa zarzuty z art. 271 paragraf 1 i 3 i trzy zarzuty z art. 297 k.k.

– Co do pierwszego z artykułów chodzi o poświadczanie nieprawdy w dokumentacji, w szczególności na fakturach VAT składanych przy okazji rozliczania dotacji na klub. Polegało to na tym, że w celu rozliczania dotacji Artur K. składał do urzędu miasta faktury, na których potwierdzał, że zobowiązania wynikające z tych faktur zostały zapłacone, a w rzeczywistości zapłacone nie były – wyjaśnia prokurator z Sierpca. – Odnośnie art. 297 chodzi o to, że w sprawozdaniach z rozliczenia dotacji, bądź w ofertach, wnioskach o ich przyznanie, oskarżony podawał nieprawdę, że uregulował zobowiązania wobec kontrahentów klubu oraz że nie posiada zaległości wobec ZUS-u i urzędu skarbowego – dodaje Grzegorz Jędrzejewski.

Za przestępstwa z art. 271 (poświadczenie nieprawdy) i 286. (oszustwa) oskarżonemu Arturowi K. grozi teoretycznie kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Pozostałe czyny zagrożone są karą więzienia do lat 5.

Jak mówi prokurator Jędrzejewski, w sprawie przesłuchano szereg osób. - Nie ma dowodów na to, żeby ktoś współdziałał z prezesem. To oskarżony podejmował decyzje jako prezes i podpisywał dokumenty.

W rozmowie telefonicznej z byłem szefem płońskiego klubu usłyszałem, że do całej sytuacji odniesie się on w stosownym czasie.

Dawid Turowiecki
źródło i foto: Nowy Kurier Płoński.

Ps. Informację o zarzutach byłego prezesa klubu opublikowało na swojej stronie i rozgłośni radiowej Katolickie Radio Ciechanów oraz inne lokalne media.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Wspieramy
...
right border
unten links unten rechts


66069 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie